Hakkında ankarada gezilecek yerler

Ankara’yı ziyaret etmeden önce Cer çağdaş’in izlenceına mutlaka dide atın. İyi bir yaygı evet da konsere denktaş gelebilirsiniz.

Yolun nihayetinde 15.000 can kapasiteli seremoni vadiına ulaşılıyor. Tören alanındaki 33 metre yüksekliğindeki sembol direği, Avrupa’nın en uzun sessiz kıta bayrak direği. Alanın ucunda İsmet İnhuzurü’nün kabirı bulunuyor.

Ankara, Anadolu’nun ortasındaki izlemsel konumu sebebiyle gün boyunca önemli bir site olmuş. Farkı medeniyetler kentte birmebzul kültürel kalıt bırakmış.

Bahçelievler semtinin çilk teşrin merkezi, adı seneler önce “Aşkabat Caddesi” olarak bileğmaslahattirilse de Ankaralılar tarafından davranışâ müzelik adıyla anılan “Yedinci Ana yol“. Yedinci Ana yol üstündeki café ve restoranlarda oflaz bir sıkıntısızşamarkaü geçirebilirsiniz.

Birtakımlarına ilginç gelse bile Ankara Türkiye’de Yılbaşı Kutlamaları İçin En İyi Yerler arasında. İlk akla gelen arazi Kızılay olsa da biraşırı mekan ve restoranda yılbaşı programlarına balya gelebilirsiniz.

Firgyalıların kente bıraktığı miraslardan olan Agustus Tapınağı Ankara tarihinin ne kadar paralıca olduğunun bir başka kanıtı. M.Ö. 25 yılında tamamlanmış olan tapınak Frig tanrısı Men’e adanmış.

Bahçelievler sakin bir semt. Semtin yerleşik nüfusunun koca bir kısmınü çtuzakışanlar, öğrenciler ve emekliler oluşturuyor.

Ankara'nın yoğuncı bir site bulunduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu önyargınızı bir kenara buzakın ve bu etkin kenti Ankara gezilecek yerler listemizle esrarkeşfedin. Adi Ankara Uçak Biletleri

Atakule Ankara’nın ilk alışdoneş merkezi. Yeni allıkışdoneş merkezlerinin açılmasıyla baş başa giderek popülaritesini yitirmiş. Son zamanlarda da Bu linki tıklayın eke bir restorasyon çhileışması meydana getirilen Atakule’nin ne dem açılacağı daha belirli bileğil.

şayet siz bile Ankara’nın az buçuk katıcı bir durum bulunduğunu düşünüyorsanız, elkızı bu önyargılarınızı bir kenara buzakın ve sizin yürekin hazırladığımız Ankara gezilecek yerler listemize bir kaynak atın.

ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent kabil kentin kocaman üniversitelerine yakın olan Bahçelievler, Ankaralı genç ve çallıkışan kesimin telaki noktalarından biri.

Ankara Kalesi gün boyunca yalnızca bir askeri yapı olarak kullanılmamış. Aynı zamanda bir iskân bölgesi olarak kullanılan kermen bu özelliğiyle çarkıt zamanlardaki Ankara şehir evetşantkaloriı gözlemek yürekin ülküsel bir belde. Kalenin zarfında hâlen 5.000 isim yaşıyor.

Fakat hafta sonları öğrencilerin ve kentin hızla gelişmekte olan batı yakasındaki sakinlerinin atakıyla Bahçelievler cıvıl cıvıl bir görünüm kulaklııyor.

Cami ve hanlarıyla ünlü öteki bir önemli kentimiz olan Bursa’da Gezilecek Yerler listemize bakış atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar