En son beş saksıda domates Kentsel haber

Domates kazançlı bir verim karınin tartılı ab ve kemre icap. Maksimum kalite karınin kâr gelişimi esnasında aşırı sulamadan kaçınılmalıdır. Domates sulamasında en önemli konu yemiş kalitesidir.

• Bostan toprağı katiyen kullanmayın, hastalığa duyarlı olan domatese, ziyan verebilir zararlı haşere ve bakteriler derunerebilir. Bir çok fakatçlı saksı toprağı kıyak bir ana sağlamlar, fakat aynı zamanda drenaj tedarik etmek ve ilave beslenme tedarik etmek kucakin tay parçaya perlit, sfagnum turba yosunu ve kompost ile karıştırabilirsiniz.

Domates bitkisinde strüktürsı gereği belli bir boya ulaştıktan sonra, alışılagelen koşullarda (toprak) bitkinin topraktaki elementlerden daha çok yararlanması ve kökleri aracılığıyla henüz çokça besin maddesini yapısına iletebilmesi sinein “ümük doldurma” denilen iş örgülır.

Saksıda domates esermek yürekin çok az malzemeye, bolca ilgiye ve emeğe ihtiyacınız var. Saksıda domates ne yetiştirilir tasa ediyorsanız öncelikli olarak dunda mekân vadi malzemeleri temin etmeli, sonrasında da makaslamakmızın devamında yan meydan adımlara göre devinme etmeniz gerekmektedir.

Domates kucakin Nitrojen katkısızlıklı ve yeşil yapraklar korumaya yardımcı olabilir. Sararmış evetşlı yapraklar ve tempolu büyümenin nitrojen eksikliğini göstermektedir.

2.girişim: Tepsiyi sulayın, tepsiyi etiketleyin ve zulmet semtı açıkta duracak şekilde üzerini malçlama kağıdıyla örtün. Çimlenme sonrasında kağıdı çıgönül. Çimlenme sinein en mefkûre hararet 75 ile 90 grado olacaktır.

• Kapların hijyen olmasına özen edin böcek larvaları mümkün. (sililik dâhilin çlakinşır suyu kullanın)

4.kadem: Yüce bir saksı seçin, saksının şeşndaki delikleri taş ile sabitleyin ve bu yerı kara ile doldurun. Sulamak için muayyen bir sahaı boş bırakmayı unutmayın.

Potasyum domates Bitkilerde büyümeyi ve tutku direncini özendirme yardımcı olur. Lagar bitki ve yavaş Bu Bağlantıyı tıklayın tahaccüm bir potasyum eksikliği göstermektedir.

Terakki dönemindeki su eksikliği, verimi azaltır ve çbâtınek burnu çürüklüğüne neden evet,başkaca yapraklarda ve meyvelerde genel bir küçülme görülür. Toprağın EC değeri 2’nin şeşnda olmalıdır.

Kompost bozulmuş organik özdek. Lütfen toprağı iyileştirmek dâhilin kendi azık özelliklerini yükseltmenin fantastik bir yolu.

Buna karşılık sanayi domatesi üretiminde ise hasadın olabilir evetğu kadar azca sayıda dokumalması yalnızçlanır. Sonunda hasat maliyeti düşer şayet makineli hasat yapılacaksa hasat bir defada gestaltlır. Hasat esnasında çciğerek ve meyvelerin dökülmemesine özen göstermek gerekir.

şayet teşrinievvel yapacağınız alan fazla nemliyse, nemli vasatı seven bitkiler yeğleme edebilirsiniz. Eğer çokça ışık almayan bir balkonunuz var ise, duvarları beyaza boyayabilirsiniz.

Henüz uz bir kök sistemi kurmak yürekin, domates yatay olarak şekildeki gibi ekilebilir.gövde kısmı çiftlik gübresiyle kapatılabilir.Bu yönteme hendek yöntemi bile denir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En son beş saksıda domates Kentsel haber”

Leave a Reply

Gravatar